فروش فیلتر شکن جرم نیست

اخبار 27 جولای 19 228

در سال‌های اخیر شبهات بسیاری در خصوص فروش ابزار دور زدن فیلترینگ وجود داشت و اخبار مختلفی در این خصوص منتشر می‌شد. حال به تازگی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در جلسه‌ای اعلام کرد که فروش فیلتر شکن در کشور به هیچ عنوان جرم محسوب نمی‌شود و تا امروز فروشندگان آن با مشکلی مواجه نشده‌اند.

 

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اخیراً در گفت و گویی با خبرگزاری فارس در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، اعلام کرد که جلسه امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف پاسخ به سؤال‌های نماینده مشهد و کلات تشکیل شد.

 

 

نماینده مشهد و کلات در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سوال خود را پیرامون عدم انجام وظیفه وزارت ارتباطات در احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی VPN و فیلترشکن ها و قطع سیم کارت‌های مجهول مطرح کرد. وزیر ارتباطات در این نشست در خصوص حاکمیت بر فضای مجازی عنوان کرد:

 

 

ما هم اعتقاد به حاکمیت بر فضای مجازی داریم ولی قانون این وظایف را به عهده ما نگذاشته است. لذا وقتی سایتی بسته می‌شود، مردم به سراغ فیلترشکن می‌روند و یا به دلیل تحریم برخی سایت‌ها خدمات با ما نمی‌دهند، خیلی ها هم به بسیاری از این سایت‌ها و وبلاگ ها نیاز دارند باید بروند به این سایت‌ها و وبلاگ ها، پس باید تقاضاها را مدیریت کرد. زیرا نمی‌توان همه سایت‌ها را بست.

 

 

 

وزیر ارتباطات در ادامه صحبت‌های خود به فروش فیلترشکن‌ها اشاره کرد و در این خصوص بیان کرد که فروش فیلترشکن در قانون کشور جرم محسوب نمی‌شود. وزیر ارتباطات در ادامه اظهارات خود بیان کرد:

کسانی که فیلترشکن می‌فروشند و هیچ  اتفاقی هم برای آنها پیش نمی‌آید، از زیرساخت‌های همین کشور استفاده می‌کنند اما چرا طبق قانون فروش فیلترشکن جرم محسوب نمی‌شود. این موضوعات باید در مرکز ملی فضای مجازی حل و فصل شود.

 

 

در ادامه وزیر ارتباطات به موضوع قطع سیم کارت‌های مجهول پرداخت و اعلام کرد که، قبلا سیم کارت‌های مجعول بسیار زیاد بود و ما ۱۷ میلیون سیم کارت مجعول را قطع کردیم و فروش سیم کارت هم کاملا قانونی شد ولی وجود سیم کارت جعلی را رد نمی‌کنیم. یکی از عوامل آن هم خرید توسط اتباع خارجی است.

نویسنده: علی مرادی

از همون نوجوانی متوجه این شدم که به مباحث امنیت شبکه و اطلاعات علاقه زیادی دارم و تصمیم گرفتم که این علاقه رو با بقیه اشتراک بزارم و نتیجه اون تاسیس وبسایت"Edu Security" شد و ایجاد تیم امنیتی آن که در خدمت شما دوستان و همراهان این مجموعه می باشد.

Visit My Website

دیدگاه بگذارید

avatar
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به EduSecurity می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. طراحی و توسعه توسط Edu Security