قطعی برق گسترده در اندونزی

اخبار 8 آگوست 19 329

به دنبال قطع برق گسترده در گریتر جاکارتا (Jakarta Greater) و تعدادی از مناطق جاوه غربی (West Java) اندونزی در ۴ آگوست ۲۰۱۹، حبیب ریدلوان (Ridlwan Habib)، تحلیلگر امنیتی و اطلاعاتی، به شرکت برق دولتی «PLN» هشدار داد بهتر است این مسئله را جدی گرفته و در سریع‌ترین زمان ممکن تحقیقات در رابطه با علت قطعی را شروع کند.

 

حبیب گفت:

احتمال یک حمله سایبری تروریستی به زیرساخت‌های برق وجود دارد.

 

ریدلوان اعلام کرد بالاترین اولویت PLN باید پیدا کردن ریشه‌ی اصلی مشکل باشد. به علاوه این واقعه توسط رسانه‌های جهانی پوشش داده شد که نشان از فلج شدن پایتخت اندونزی دارد. این یکی هشدار برای سیستم امنیت ملی کشور است.

 

مقامات PLN توضیح دادند باید از هوشیاری بیشتری در زمین حمله تروریست سایبری روی شبکه برق اصلی، انتقال برق فشارقوی و پست‌های فرعی برخوردار باشد؛ زیرا حادثه‌ای مشابه در آرژانتین رخ داده است و دولت آن به انجام یک حمله‌ی سایبری روی تأسیسات برق مشکوک هستند.

 

کارشناس یاد شده اظهار کرد، یک حمله سایبری به شبکه برق می‌تواند در روند عملکرد سامانه‌های کنترل فرکانس الکتریسیته و عرضه‌ی برق اختلال ایجاد کند. اگر یک تهاجم به شبکه برق و قطعی در آن پیش‌بینی نشود، امکان ایجاد وحشت عمومی وجود دارد.

 

وی افزود:

شرکت PGN باید یک گروه مقابله با تروریست سایبری ایجاد بکند تا روی شبکه‌های نصب شده، شامل ابزارها و ایمیل‌های مورد استفاده کارمندان نظارت داشته باشند. این کار به حفظ امنیت کمک می‌کند.

 

ریدلوان توضیح داد برنامه‌ی اضطراری و مقابله شرکت‌ها، مانند پاسخ ضروری در زیرساخت‌های شهر مرزی، مورد ارزیابی قرار گیرند. همچنین به منظور شناسایی زودهنگام حملات سایبری باید با آژانس ملی سایبری و رمزنگاری (BSSN) همکاری صورت گیرد. شرکت PLN همچنین باید یک سامانه ارتباطات اضطراری را به وجود آورد تا امکان برقراری ارتباط میان بخش‌های مختلف در زمان خاموشی فراهم شود.

 

نویسنده: علی مرادی

از همون نوجوانی متوجه این شدم که به مباحث امنیت شبکه و اطلاعات علاقه زیادی دارم و تصمیم گرفتم که این علاقه رو با بقیه اشتراک بزارم و نتیجه اون تاسیس وبسایت"Edu Security" شد و ایجاد تیم امنیتی آن که در خدمت شما دوستان و همراهان این مجموعه می باشد.

Visit My Website

دیدگاه بگذارید

avatar
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به EduSecurity می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. طراحی و توسعه توسط Edu Security